U srijedu, 8. svibnja 2019. godine, u Osnovnoj školi "13. rujan" u Jajcu održano je kantonalno natjecanje Eko kviz "Lijepa naša 2019". Na ovom natjecanju sudjelovalo je 19 osnovnih škola koje nastavu izvode po hrvatskom nastavnom planu i programu, a naša škola osvojila je prvo mjesto i tako stekla pravo na sudjelovanje u svehrvatskom natjecanju u Eko kvizu "Lijepa naša" koje će se održati u veljači 2020. u Republici Hrvatskoj, točno mjesto i nadnevak bit će naknadno određeni.

Našu školu na ovom natjecanju zastupali su učenici: Ivan Matković, VI.a, Luka Kolenda, VII.a, Krešimir Taraba, VIII.a i Patrik Čeko, IX.b, a za natjecanje su ih pripremali prof. povijesti i zemljopisa, Milena Krišto i volonter Bruno Grebenar.

Iskrene čestitke natjecateljima i njihovim mentorima na odličnom uspjehu kojeg su postigli.

.