U srijedu, 15. svibnja 2019. godine, u Osnovnoj školi "Brestovsko", općina Kiseljak, u organizaciji Ministarstva obrazovanja, znanosti, kulture i športa Županije Središnja Bosna održano je kantonalno natjecanje u Ekološkom kvizu "Lijepa naša" za učenike razredne nastave. U natjecanju je sudjelovalo 19 osnovnih škola Županije Središnja Bosna koje nastavu izvode po hrvatskom nastavnom planu i programu. Natjecalo se u tri dijela: prezentacija u kojoj učenici predstavljaju svoj projekt pod motom "Istražili smo - uredili smo - predlažemo", pismenog i usmenog dijela. Usmenom dijelu pristupa samo pet najuspješnijih škola. Učenici naše škole usmenom dijelu ispita pristupili su kako drugoplasirani, a natjecanje su završili na petom mjestu. Temu koju su naše učenice prezentirali je Razvijanje ekološke svijesti učenika naše škole.

Naš tim činili su učenice: Franka Nakić III.b, Ena Rajković IV.a i Karla Šafradin V.b. Natjecateljice je pripremala Sandra Zrnić, prof. razredne nastave. Najuspješniji su bili učenici OŠ "Uskoplje" kojima je ovo treća uzastopna pobjeda, drugo mjesto su učenici OŠ "13. rujan" iz Jajca, a treći učenici OŠ "Prva osnovna škola" iz Bugojna.

Iskrene čestitke našim učenicima i njihovoj mentorici te svim sudionicima, organizatorima i domaćinima natjecanja Ekološki kviz "Lijepa naša".

 

.