Danas, 7. lipnja 2019. godine, su učenici drugih razreda sa svojim učiteljicama Evom Rajković i Majom Matošević te pedagoginjom Tanjom Znahor išli na izlet u Travnik. Posjetili su Zavičajni muzej u Travniku gdje su prvo obišli staru lokomotivu, popularnog vlaka zvanog Ćiro koji je nekad prometovao uskotračnom prugom Lašva - Jajce, a koji se nalazi u parku muzeja. Zatim su obišli sam muzej i razgledali zanimljive eksponate koji su oduševili učenike. Po izlasku iz muzeja po učenike je došao turistički vlakić nazvan također Ćiro po starom vlaku. Njime su se vozili najstarijom travničkom ulicom Varoš do tvrđave Stari grad. Vožnja vlakom je bila iznimno ugodna i veliki doživljaj za učenike. Ćiro ih ostavio kod travničke bolnice  te su svi učenici pošli u posjet prijatelju Josipu Đotli koji zbog bolesti nije mogao ići na izlet. Tom prigodom darovali su mu odbojkašku loptu te mnoštvo slatkiša koje su učenici podijelili sa svojim prijateljem. Uvjerivši se da je Josip dobro i da će im se uskoro pridružiti u školi, učenici su sa svojim vozačem Marinkom nastavili ka Putićevu. Tamo su posjetili Jahački klub "Mustang". Oduševljenje konjima, jahanjem te cjelokupnim ambijentom je bilo ogromno. Sva djeca su bez straha prilazila konjima iako je većini ovo bio prvi susret s ovim plemenitim životinjama. Nakon jahanja svi učenici su se počastili slanim i slatkim muffinima koje je pripremila Marinova mama Tanja Lekić. Učenici su strpljivo čekali da prestanu kiše i bili su nagrađeni zaista prekrasnim danom. Sve učenike drugih razreda su za njihovo lijepo i kulturno ponašanje pohvalile njihove učiteljice Eva i Maja.

Učiteljice drugih razreda

 

.