Na upit o besplatnim udžbenicima za učenike prvašiće dužni smo obavijestiti roditelje

da Ministarstvo za ovu školsku godinu nije predvidjelo budžet za ovu namjeru. Kao i do sada Ministarsto je predvidjelo besplatne udžbenike samo za socijalno ugrožene učenike.

Ovom prilikom vas pozivamo da se odazovete akciji koju je pokrenula Gradska knjižnica "Vitez", a koju prenosimo u cjelosti:

"JU Gradska knjižnica "Vitez" organizira prikupljanje i razmjenu školskih udžbenika!!
Ciljevi:
- školarcima olakšati potrebu za udžbenicima koji im nedostaju
- pomoći obiteljima smanjenih financijskih mogućnosti
- povećati svijest o očuvanju okoliša i ekonomičnosti međusobne suradnje
- razviti osjećaj solidarnosti unutar lokalne zajednice

Jedina obveza je donijeti rabljene udžbenike koje želite darovati ili razmijeniti.

Udžbenici se neće kupovati niti prodavati. Svi zainteresirani roditelji i školarci neka donesu školske udžbenike i daruju ih ili razmijene udžbenik za udžbenik.

Udžbenici se mogu darovati ili razmijeniti do početka nove 2018./2019. školske godine!"